IT infrastruktura, datová centra, cloud, virtualizace

Potřebujete poradit?

POMOC

27 let inovací v oblasti informačních technologií

INFRASTRUKTURA

postaráme se o váš IT svět

 • Udržujeme si stálé know-how a díky nám budete o jeden krok napřed.
 • Desetitisíce spokojených uživatelů ve výrobě, státní správě, skladování a logistice spoléhají 24 hodin denně na služby IXPERTA.
 • Čeští prezidenti a Správa Pražského hradu díky nám komunikují již desítky let.
 • Virtualizace vám uspoří náklady. Usměrníme pro vás prodejní snahy výrobců.

JAK A NA ČEM PRACUJEME

 • Audit současného stavu aplikační a datové infrastruktury.
 • Dodávky hardwarové infrastruktury datových center.
 • Dodávky software pro virtualizaci datových center.
 • Dodávky hyperkonvergované infrastruktury.
 • Návrh řešení virtualizace serverů.
 • Dodávky management aplikací a jejich integrace.
 • IP telefonie, klasická telefonie, migrační koncepty, multivendor service.
 • Řízení přístupů a management sítě.
 • Dodávky kabeláže a aktivních prvků LAN, WAN, WLAN.
 • Servisní smlouvy s garantovaným plněním.

INSTALACE, ROZVOJ A ÚDRŽBA INFRASTRUKTURY

Pomáháme ve společnosti ŠKODA AUTO vyrobit denně 3 200 nových vozů. Námi instalované a udržované sítě pomohou každý den vyrobit 280 000 automobilových dílů.

Na Pražském hradě s námi již třetí desetiletí zabezpečeně telefonují a prostřednictvím Wi-Fi též zpřístupňují informace novinářům i široké veřejnosti.

Doručujeme spolehlivý a ekonomický provoz infrastruktury na tisících projektů realizovaných za čtvrt století naší činnosti.

JSME NA STRANĚ UŽIVATELŮ

Dlouhodobý úspěch je podmíněn schopností se adaptovat potřebám klienta. Infrastruktura musí změny podporovat. Díky rychlosti inovací doporučujeme zákazníkům realizovat pouze změny s přímým dopadem na efektivitu.

To je možné pouze tehdy, pokud nejste příliš vázáni na infrastrukturní celky od jednoho výrobce. Ukážeme vám, kde je správná hranice právě u vás.

Jsme k dispozici těm, kdo chtějí řešit infrastrukturu systematicky a efektivně. Případně ji sám řešit nechce a vše svěří do naší péče.

NAŠE ODBORNOSTI

HPE Gold Partner
HPE Aruba Silver Partner

IXPERTA patří do elitního týmu firem budujících infrastrukturu a datová centra pomocí technologií Hewlett Packard Enterprise.

HPE je naším dlouholetým partnerem a od roku 2018 jsme akreditovaným HPE Gold partnerem se specializacemi Server Specialist a Data Center Specialist.

Díky nejvyšší úrovni partnerství jsme schopni uspokojit potřeby firem a organizací všech velikostí a jsme připraveni dodat špičková řešení od běžné revitalizace serverové infrastruktury, přes virtualizace blade serverů až po projekty výstavby a obnovy rozsáhlých datových center.

Naším cílem je poskytovat našim zákazníkům trvale nejvyšší kvalitu řešení, služeb a podpory a proto jsme na cestě stát i certifikovaným servisním partnerem HPE.

 • Základem vysoké kvality dodávaných řešení jsou také naše další odborné certifikace technologií Cisco, Microsoft, VMware, Extreme Networks, Trend Micro, Invea-Tech, Fortinet, UNIFY a dalších.
 • Využíváme pokročilé nástroje projektového řízení a firemní wiki s možností zákaznických přístupů.
 • Pracujeme v souladu se standardy ISO, ITIL.
VEEAM ProPartner Gold Reseller

Veeam Software je lídrem v oblasti zálohování, disaster recovery a softwaru pro správu virtualizace pro virtuální prostředí VMware a Hyper-V. Produkty Veeam poskytují mimořádnou dostupnost pro všechny virtuální, fyzické a cloudové úlohy. Technologie Veeam jsou klíčovou součástí řešení našich cloudových řešení a zajišťují našim zákazníkům, že jejich business systémy jsou vždy plně a bezpečně v provozu.

IXPERTA jako Veeam Gold ProPartner s osvědčenou zkušeností při navrhování, nasazování a správě datových center v podnikových a telekomunikačních prostředích nabízí kompletní portfolio řešení Veeam. Naši zákazníci mají zajištěnou špičkovou rychlost obnovy zálohy, vysoké zabezpečení proti ztrátě dat a ověřenou ochranu všech dat.

Zákazníci, pro které je spolehlivost datových úložišť zcela klíčovou otázkou, obvykle hledají mezi high-end diskovými poli zavedených značek. Při svém výběru určitě nemohou minout produkty společnosti Pure Storage, kterou Gartner posledních pět let opakovaně vyhodnocuje jako nejlepší společnost mezi leadery v oblasti All-Flash úložišť.

PureStorage

IXPERTA je jediným přímým partnerem Pure Storage na českém a slovenském trhu. Disponujeme týmem vysoce kvalifikovaných odborníků s nejvyšší možnou certifikací. Zároveň jsme autorizovaným servisním partnerem, takže můžeme našim zákazníkům nabídnout nejen špičkovou technologii, ale i profesionální služby na nejvyšší úrovni.

HLAS A VIDEO VYŽADUJÍ OPRAVDOVÉ ODBORNÍKY

Čistý a nezkreslený hovor nebo videokonference se bez kvalitní infrastruktury neobejdou. Nástroje od Unify, Google, Skype, Lync, Cisco, Asterisk, zkrátka jakákoli platforma musí mít síť vybavenou a nastavenou tak, aby hovor dostal přednost před vším ostatním a dorazil včas k posluchači. Vyplatí se investovat do IP telefonie, nebo postačí stávající systém? Rozsáhlé zkušenosti v obou oblastech, znalost trendů a cenového vývoje nám umožňují najít optimální cestu, a usměrnit tak prodejní snahy výrobců.

PRVNÍ DODÁVKA JE OBVYKLE ZAČÁTKEM DLOUHODOBÉ SPOLUPRÁCE, PROTO:

 • Na každou dodávku a instalaci nabízíme zákazníkům i servisní zabezpečení.
 • Máme vlastní, nepřetržitě obsazený, vícejazyčný HelpDesk fungující v režimu 24 x 7, kde přijímáme, evidujeme a reportujeme zákaznické požadavky dohodnutými komunikačními kanály.
 • Samozřejmostí je i vzdálený dohled a profylaxe. Díky tomu zákazníkovi garantujeme dohodnutou službu v definované kvalitě (SLA).

ENTERPRISE MOBILITY MANAGEMENT

Softwarové nástroje pro komplexní správu firemní mobility, tzv. Enterprise Mobility Management (EMM) systémy, přinášejí řešení, která umožňují spravovat a zabezpečit nejen samotná mobilní zařízení (MDM – Mobile Device Management), ale i aplikace (MAM – Mobile Application Management) a obsah přístupný na nich (MCM – Mobile Content Management) během celého životního cyklu zařízení.

INFRASTRUKTURA
REFERENCE


IXPERTA reference Mann+Hummel

Mann + Hummel

MANN + HUMMEL potřeboval spolehlivě vybavit a rozvíjet rozsáhlou hlasovou a datovou infrastrukturu, a to v souladu s korporátními standardy a technologickými trendy.

>>

 


IXPERTA reference Správa pražského hradu

Správa Pražského hradu

Naše řešení telefonie na Pražském hradě sloužilo již třem prezidentům. Správa Pražského hradu s námi nejen desítky let telefonuje, ale prostřednictvím naší Wi-Fi též zpřístupňuje informace novinářům a veřejnosti.

>>

 

KONTAKTY NA DIVIZI INFRASTRUKTURY

people-Fiala

Filip Fiala

Division Leader

TÝM NETWORKING

people-Mensik

Michal Menšík

Infrastructure Consultant

TÝM DATACENTRA

Heidrich_Pavel

Pavel Heidrich

Datacenter Consultant

nebo nám pošlete zprávu