KDO JSME
PROFIL SKUPINY IXPERTA

Každého zákazníka nejprve důkladně poznáme, abychom mohli navrhnout přesně takové řešení, které potřebuje.

Jak to děláme

Každého zákazníka nejprve důkladně poznáme, abychom mohli navrhnout přesně takové řešení, které potřebuje. Nic míň a nic víc. Právě proto dosahujeme špičkových výsledků jak ve státní správě, tak ve firmách všech velikostí a oborů. Ať už jsou z České republiky, Evropy, USA nebo Asie. Úspěšně propojujeme naše týmy s lidmi od zákazníka i ve velmi rozdílných kulturách.

IXPERTA, to je:

To zdaleka nejsou všechny důvody, proč klienti se svými sny věří právě nám a spolupracují s námi opakovaně a dlouhodobě.

Historie a čísla

1992
Vznikáme!

Společnost Siemens nám vystavuje rodný list. Jmenujeme se Siemens komunikační systémy s.r.o. a jsme jejich divize. Máme za úkol prodávat a servisovat komunikační systémy v České republice.

1993
Rosteme jako z vody

Vznikají regionální pobočky v Brně, Ostravě, Plzni, Ústí nad Labem a Pardubicích.

1999
Bilancujeme.

Devadesátky byly jedna velká jízda. Firmy modernizovaly telefonní systémy a nám přibývala jedna objednávka za druhou. No a protože jsme to všechno dělali pečlivě a se zaujetím, stali jsme se jedničkou na trhu. Můžeme se pochlubit třeba tím, že jsme zavedli komunikační systémy pro Kancelář prezidenta ČR, Parlament ČR a vybraná ministerstva.

2012
Všechno jde jako po másle

Toho, že pod naším dohledem všechno šlape jako hodinky, si všímají i vlastníci v zahraničí. V roce 2010 jsme dostali za úkol řídit prodej a servis komunikačních systémů v Rusku, Polsku a Slovensku. No a v roce 2012 nám k tomu přibývá i Turecko, Lotyšsko, Litva, Estonsko, Ukrajina, Bělorusko a severní Evropa. Zkrátka je toho tak moc, že nad regionem, který spravujeme, nikdy nezapadá Slunce.

2014
Velký třesk

Rok 2014 je rokem velkého třesku. Vlastníci se rozhodují, že v Česku a na Slovensku nechají jenom obchodní sekce a zbytek společnosti zruší. Jenže bez práce by se tak ocitla spousta schopných lidí a expertů, a tak Pavel Šipr, Tomáš Hájek, Karel Kolomazník a Honza Lerche berou vše do vlastních rukou a zakládají společnost IXPERTA. Jméno se mění, ale kolegové, spokojení zákazníci a skvělá atmosféra zůstávají.

2015
Vývoj telekomunikací už je nám malý

V telekomunikacích jsme na špičce. Naši odborníci mají tolik zkušeností, že pomáhají firmám po celém světě. Chceme se ale rozvíjet dál a vybíráme si k tomu oblast infrastruktury a zabezpečení podnikových systémů. Pomalu taky přemýšlíme nad vlastními produkty.

2016
Věříme, že pomáhat má smysl

Za léta naší existence jsme přispěli na velké množství různých charit, sbírek a dobročinných akcí. Pokaždé jsme pomáhali tam, kde to podle nás bylo zrovna třeba. Nakonec jsme se ale našli v podpoře dětí. V České republice dlouhodobě podporujeme Linku bezpečí. To nám ale nestačí. Vybíráme si k ní další nadaci působící v Africe – Kipepeo. Ta zlepšuje úroveň vzdělávacích a sportovních zařízení pro sirotky a děti bez prostředků. A víte, co je na tom nejlepší? Koruna má v Africe daleko větší hodnotu, takže i v případě omezených financí má naše pomoc skutečně velký dopad.

2017
Do světa vypouštíme vlastní software

Jak jsme si naplánovali, tak taky děláme – do světa vypouštíme vlastní produkty. Rezervační systém zasedaček XEVOQ a taky inovativní systém pro kontrolu kvality výroby industrial.VISION, který pomáhá firmám snižovat počty vadných produktů už během výroby.

2018
Rosteme s dobrými partnery a sbíráme nová ocenění

Stavíme na odbornosti našich expertů, stabilních partnerech a kvalitních produktech. Pracujeme na sobě a proto jsme se stali Zlatým partnerem Hewlett Packard Enterprise (takových nás je v ČR jen pět) a Platinovým partnerem Safetica. Jsme nejrychleji rostoucím partnerem firmy Veeam Software a Skokanem roku v prodeji bezpečnostních řešení Check Point.

2019
Učíme AI - SentiSquare partner

Spojili jsme síly s technologickou společností SentiSquare, která se zbývá analýzou textů vygenerovaných zákazníky. Jejich řešení šikovně zapojíme do vaší stávající komunikační infrastruktury. Váš service desk či kontaktní centrum tak uspoří čas i peníze a zákaznická spokojenost rapidně vzroste.

Pracujte pro IXPERTU

Jsme jedna velká rodina, i když je nás přes 200.

Certifikace a zkušenosti

Pro ty, co to mají rádi černé na bílém

Certifikace podle norem

ISO 9001:2015, ISO 27001:2013, ZoKB 181/2014 Sb. a vyhl. 316/2014 Sb., ISO 20000-1:2011, ISO 14001:2015

Odborné certifikace

Atos Unify, Microsoft, Cisco, VMware a další.

PRINCE2 a PRINCE2 Agile

4000 projektů po celém světě jsme úspěšně odřídili také díky certifikacím PRINCE2 a PRINCE2 Agile.

Atlassian Jira Software a Confluence

Agilní řízení procesů pomocí Jira a Confluence, firemní wiki, a projektové řízení s možností zákaznických přístupů.

Členství ve významných institucích

Jsme členy Česko-německé obchodní a průmyslové komory, Americké obchodní komory na Slovensku a dalších.

Czech Stability Award

Czech Stability Award pod záštitou Czech Top 100 – získali jsme známku AAA Excellent.

AAA

Český Lídr 2019

V regionu Praha soutěžilo 292 firem.
IXPERTA získala 3. místo.

Pure storage partner roku 2020

Oficiálně jsme jednou ze tří nejlepších společností, poskytujících řešení Pure Storage v oblasti EMEA.

PureStorage partner

Naši klíčoví partneři

Společně jsme naladěni na vlnu IXPERTA