Jsme IXPERTA.

Vytváříme firmám
IT řešení na míru.

Více než 25 let řešíme potřeby našich zákazníků v oblasti telekomunikací, automotive, IoT
a průmyslu.

Na svém kontě máme už víc než 4000 projektů. Nejdéle vyvíjíme špičkové komunikační systémy pro koncern Siemens, Unify, dnes Atos. K tomu jsme časem přidali spoustu dalších produktů.

Třeba nástroj JIRA pro řízení procesů a projektů umožňující efektivně plánovat a využívat čas nebo CONFLUENCE, který slouží pro rychlou práci s dokumenty a jejich jednoduché sdílení.

Jsme podepsaní pod rezervačním systémem zasedaček XEVOQ.

Díky inovativnímu systému pro podnikové procesy industrial.VISION pomáháme firmám snižovat počty vadných produktů už během výroby.

Staráme se taky o zabezpečení podnikových systémů a všechno, co s ním souvisí. K tomu všemu ještě vyvíjíme software na zakázku.

Naši zákazníci a partneři

 • Referenze IXPERTA UNIFY

Historie a čísla

Jak to s námi vlastně bylo?

 • Vznikáme!

  Společnost Siemens nám vystavuje rodný list. Jmenujeme se Siemens komunikační systémy s.r.o. a jsme jejich divize. Máme za úkol prodávat a servisovat komunikační systémy v České republice.

 • Rosteme jako z vody.

  Vznikají regionální pobočky v Brně, Ostravě, Plzni, Ústí nad Labem a Pardubicích.

 • Bilancujeme.

  Devadesátky byly jedna velká jízda. Firmy modernizovaly telefonní systémy a nám přibývala jedna objednávka za druhou. No a protože jsme to všechno dělali pečlivě a se zaujetím, stali jsme se jedničkou na trhu. Můžeme se pochlubit třeba tím, že jsme zavedli komunikační systémy i pro Kancelář prezidenta ČR, Parlament ČR a vybraná ministerstva.

 • Všechno jde jako po másle.

  Toho, že pod naším dohledem všechno šlape jako hodinky, si všímají i vlastníci v zahraničí. V roce 2010 jsme dostali za úkol řídit prodej a servis komunikačních systémů v Rusku, Polsku a Slovensku. No a v roce 2012 nám k tomu přibývá i Turecko, Lotyšsko, Litva, Estonsko, Ukrajina, Bělorusko a severní Evropa. Zkrátka je toho tak moc, že nad regionem, který spravujeme, nikdy nezapadá Slunce.

 • Velký třesk.

  Rok 2014 je rokem velkého třesku. Vlastníci se rozhodují, že v Česku a na Slovensku nechají jenom obchodní sekce a zbytek společnosti zruší. Jenže bez práce by se tak ocitla spousta schopných lidí a expertů, a tak Pavel Šipr, Tomáš Hájek, Karel Kolomazník a Honza Lerche berou vše do vlastních rukou a zakládají společnost iXperta. Jméno se mění, ale kolegové, spokojení zákazníci a skvělá atmosféra zůstávají.

 • Vývoj v telekomunikacích už nám je malý.

  V telekomunikacích jsme na špičce. Naši odborníci mají tolik zkušeností, že pomáhají firmám po celém světě. Chceme se ale rozvíjet dál a vybíráme si k tomu oblast infrastruktury a zabezpečení podnikových systémů. Pomalu taky přemýšlíme nad vlastními produkty.

 • Věříme, že pomáhat má smysl.

  Za léta naší existence jsme přispěli na velké množství různých charit, sbírek a dobročinných akcí. Pokaždé jsme pomáhali tam, kde to podle nás bylo zrovna třeba. Nakonec jsme se ale našli v podpoře dětí. V České republice dlouhodobě podporujeme Linku bezpečí. To nám ale nestačí. Vybíráme si k ní další nadaci působící v Africe – Kipepeo. Ta zlepšuje úroveň vzdělávacích a sportovních zařízení pro sirotky a děti bez prostředků. A víte, co je na tom nejlepší? Koruna má v Africe daleko větší hodnotu, takže i v případě omezených financí má naše pomoc skutečně velký dopad.

 • Do světa vypouštíme vlastní software.

  Jak jsme si naplánovali, tak taky děláme – do světa vypouštíme vlastní produkty. Rezervační systém zasedaček XEVOQ a taky inovativní systém pro kontrolu kvality výroby industrial.VISION, který pomáhá firmám snižovat počty vadných produktů už během výroby.

 • Rosteme s dobrými partnery a sbíráme nová ocenění.

  Stavíme na odbornosti našich expertů, stabilních partnerech a kvalitních produktech. Pracujeme na sobě a proto jsme se stali Zlatým partnerem Hewlett Packard Enterprise (takových nás je v ČR jen pět) a Platinovým partnerem Safetica. Jsme nejrychleji rostoucím partnerem firmy Veeam Software a Skokanem roku v prodeji bezpečnostních řešení Check Point.

Máte-li nějaké dotazy,
neváhejte mě kontaktovat.