Jak pracujeme
v brněnských vývojových týmech

V práci strávíme třetinu svého života. Tu pravou pozici u nás za vás nevybereme,
ale postaráme se o to,
aby se vám v ní líbilo.

V mikrotýmech

Na vývoji pracujeme v mikrotýmech 3 až 8 lidí, kteří tvoří takovou naši druhou pracovní rodinu. Společně nad věcmi diskutujeme, radíme si a pomáháme. Nemáme open-space, protože věříme, že kvalitní práce vyžaduje klid a komfort.

Jedeme SCRUM, ale s rozumem

Všechno u nás šlape jako na drátkách díky SCRUM nástrojům. Denně se potkáváme u stand-upů, kde řešíme všechno, co nás zrovna pálí. Základní jednotkou času je u nás sprint. Jeho délka je nastavená podle potřeb týmů. Díky pravidelným retrospektivám se pořád zlepšujeme a učíme se ze svých chyb. Ano, většinou jedeme SCRUM, který doplňujeme Kanbanem, ale s rozumem. Nejdůležitější na tom všem je, že jednotlivé týmy si podle svých potřeb určují, jak bude v praxi jejich práce fungovat.

Nepřetěžujeme se a pomáháme si

Pomáháme si. I když jsou podúkoly přidělené jednotlivým lidem, pořád kopeme za jeden tým. A víc hlav víc ví – nebojíme se požádat ostatní o pomocnou ruku. Třeba přes ticketový systém nebo po staru – zkrátka to v offline světě řekneme nahlas. A když potřebujeme, prostě si odpočineme. Třeba u ping-pongu nebo fotbálku.

Máte-li nějaké dotazy,
neváhejte mě kontaktovat.